Kompozit

facebook
twitter
instagram
youtube

Kompozit Panel Nedir

Kompozit paneller normal alüminyumlardan daha rijittir. (Rijit cisim; mühendislik terimi olarak hiçbir etkiye maruz kalmayan, sürtünmesiz ortamda, kuvvet ya da moment etkisi altında şekil değiştirmeyen, formunu koruyan cisimlere denir. Klâsik mekanik ile ilgili bu madde bir taslaktır.)

Neden Kompozit

İçinde bulundurduğu alüminyum hidroksit alaşımıdır. Her türlü kırılmalara, bükülmelere, darbelere, basınca ve her çeşit hava şartlarına karşı sahip olduğu sağlamlığıyla başa çıkabilir. Bunun yanında da uzun ömürlüdür. Esnekliği ve hafifliğiyle istenilen bütün tasarım ve projelere kolaylıkla uygulanabilir. Bakımı ve temizliği kolaylıkla sağlanabilir. Mimari alanda sıklıkla kullanılan bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyona yeni ve modern bir görünüm sağlamaktadır. Bu sayede binaların göze hoşluğu ve prestiji artar.

Tercih Yapı Kompozit Cephe

Tercih Yapı cephe sistemlerinde kompozit panel başlıca uygulama alanları, dış cephe giydirme, iş kuleleri, avmler, oteller, fabrikalar, plazalar, siteler gibi tüm alanlara uygulanmaktadır.

Kompozit panel uygulamasına standart renkler mevcuttur, ek olarakta Tercih Yapı cephe sistemlerinde’ ki kompozit paneller –FR B1 standardında seçilmektedir. B1 standartlı geç alev alan ve yangına destek vermeyen bir kompozit panelidir. Bu standart seçimleri müşteri isteğine göre yapılmaktadır.